Dzień 2. Jestem miłującą świadomością

00:00
00:00

Witaj w 2. dniu programu NAWYK MEDYTACJI.

Najtrudniej jest zacząć, ale to już za nami. „Wiara to uwierzenie w coś niewidocznego, ale nagrodą za wiarę jest zobaczenie tego w co uwierzyłaś”. Wznoszenie świadomości zauważamy w perspektywie kilku dni, ale zmiana odczuwania jest natychmiastowa.

Przypomnijmy, że medytacje mają pozytywny wpływ na niemal wszystkie aspekty życia: zdrowie, witalność, sex, pozbycie się bezsenności, złych nastrojów, depresji, a nawet odchudzanie (efektywność x7). Osoby medytujące są spokojniejsze, wyglądają młodziej, robią więcej w krótszym czasie. Mają lepszą koncentrację i dostęp do kreatywności – bezcenne w nauce i pracy. Są lepiej zorganizowane, więcej zauważają, robią mniej błędów. Medytacje uruchamiają naturalne mechanizmy odpornościowe i regulacyjne organizmu. 

JESTEM MIŁUJĄCĄ ŚWIADOMOŚCIĄ
Zauważaj, że nie jesteś myślami i emocjami. Jesteś pełną miłości świadomością ponad nimi, która je zauważa. Myśli przychodzą i znikają, a ty JESTEŚ – ZAWSZE… Bądź ich obserwatorem, ale nie identyfikuj się z nimi. W ciągu dnia patrz na ludzi i zdarzenia oczami miłości, bez jakiegokolwiek oceniania.

Dobre myśli – medytacja dnia

Wskazówki. Myśli płyną nieprzerwanym strumieniem. Są bezcenne w procesie twórczym, ale pozostawione bez kontroli potrafią nieźle namieszać w umyśle. Wtedy zasłaniają dostęp do intuicji. Nie jesteś myślami, lecz świadomością ponad nimi. Istotą tej medytacji jest uchwycenie możliwości kontrolowania myśli. Wędrują tam, gdzie kierujesz uwagę. Uwaga jest twoim najważniejszym narzędziem!!! Zauważ ją, naucz się jej używać, pobaw się w świadome kształtowanie myśli.