Dzień 6. Przenoszenie uwagi

00:00
00:00

Witaj w 6. dniu programu NAWYK MEDYTACJI.

Za nami 5 dni. Jak się czujesz w codziennych spotkaniach ze swoim wyższym ja? Jeśli chcesz się z nami podzielić jak ci idzie zachęcamy do napisania posta w grupie, która została stworzona specjalnie do tego, aby wspierać się we wspólnym medytowaniu https://www.facebook.com/groups/2337758309872247 

Dla odmiany wysłuchaj medytacji w ciszy (wersja bez muzyki), ewentualnie dodaj swój własny podkład muzyczny. Zauważyłam, że równoległe uruchomienie muzyki z YouTube jest za głośne i zagłusza słowa medytacji. Uruchom muzykę z innej aplikacji, z innego urządzenia by regulować głośność muzyki.

PRZENOSZENIE UWAGI
Zauważ, że umysł podsuwa nam myśli i emocje w zależności od tego, na co kierujemy swoją uwagę. Problem nadaktywnego umysłu można sprowadzić do ciągłego, nieuświadomionego przeskakiwania uwagi na różne wspomnienia, pragnienia, plany. Zauważ to, a zaczniesz kontrolować myśli – czyli życie. Gdy pojawi się niechciany wątek otul go wyrozumiałą miłością i łagodnie przenieś uwagę.

Wybierz radość życia – medytacja dnia

Wskazówki. Wiesz już, że nie jesteś myślami. Skup się na zauważeniu, że jesteś tą uważnością ponad nimi. Istotą tej medytacji jest dostrzeżenie tego, że radość życia jest naszym wyborem. Twoje zadanie: odpowiedz sobie na pytanie jakie są powody do tego by cieszyć się życiem?