Dzień 1. Otwartość i zaufanie

00:00
00:00

Witaj w 1. dniu programu NAWYK MEDYTACJI. Nowe nawyki wyrabiamy poprzez powtarzanie – zwykle 21 dni. Dlatego zrób wszystko, żeby wytrwać. Jeśli nie uda ci się wysłuchać jakiejś medytacji – nie ma dramatu. Możesz to „dogonić” dowolnego dnia albo ją opuścić.

W linku poniżej tabelka do wypełniania – tylko dla ciebie.
TABELKA

Wydrukuj i każdego dnia wpisuj, ile razy słuchałaś medytacji. Wygląda naiwnie, ale to sprawdzone narzędzie utrzymania samodyscypliny. Wystarczy pilnować, żeby codziennie dokonać wpisu ha ha.

OTWARTOŚĆ I ZAUFANIE
Z zaufaniem otwórz się na wszystko co przyniesie życie. Słuchaj „sercem”. W drobiazgach odkrywaj wiadomość od wszechświata – nie ma przypadków. Dusza komunikuje się poprzez dobrą myśl, przez sen, głosem ludzi, których spotykamy. Całkowicie wyłącz sceptycyzm – nie wolno ci powiedzieć „ze mną to nie działa”.

Nauka medytacji – medytacja dnia

Wskazówki. W słuchaniu kluczowa jest otwartość. Z zaufaniem podążaj za narracją. Poczuj kluczowe etapy medytacji: pozycję, intencję, relaks ciała, puszczenie umysłu (obowiązki, zmartwienia, pragnienia). Celem jest wejście na poziom świadomości (czyli uważności) i intencjonalne doświadczanie miłości. Zauważ kto w tobie oddycha? Zatrzymaj się w swojej miłującej uważności ponad czasem. Jeśli medytujesz od dawna – pogłębiaj doświadczanie.